Get Adobe Flash player

Aktualności

Zawieziemy Was do roku 1913

Jakiś czas temu obiecaliśmy Wam nową atrakcję w Kołobrzegu. Czas odkryć karty. Kiedyś ktoś powiedział, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, ktoś inny, że do Mrągowa :) My chcemy Wam powiedzieć, że od tego roku wszystkie drogi w Kołobrzegu prowadzić będą do jednego miejsca – Muzeum 6D na ulicy Rodziewiczówny 15. Wystarczy telefon, a zawieziemy Was tam naszymi Summer Car.

Więcej …

Kołobrzeska Karta Turystyczna?

Czy jesteś za wprowadzeniem KARTY TURYSTYCZNEJ na terenie Kołobrzegu?
 

Kontakt

telefon +48 519 052 987

 

Summer Car Kołobrzeg

Kołobrzeg

Atrakcje Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z najpiękniejszych miast o charakterze uzdrowiskowym usytuowanym na polskim wybrzeżu Bałtyku. Liczne atrakcje turystyczne kuszą turystów z całej Polski, a nawet świata do spędzenia tu wolnego czasu o każdej porze roku.

Matka Natura łaskawie obdarzyła Kołobrzeg dobrodziejstwami przyrody. Na miłośników aktywnych form spędzania czasu czekają ścieżki rowerowe na terenie parku nadmorskiego prowadzące m. in.  przez Port Pasażerski. Podczas takiej rowerowej przejażdżki, urzekają swą urodą Pomniki Przyrody, takie jak np. tysiącletni Dąb Bolesław.

Będąc w Kołobrzegu codziennie można wypłynąć na szerokie wody. Do wyboru są standardowe rejsy w morze, całodniowe wycieczki wędkarskie oraz rejsy na Bornholm. Poszukiwacze przygód mogą również wypożyczyć kajaki w jednej z licznych wypożyczalni sprzętu wodnego i wyruszyć na wyprawę po rzece Parsęta.

Ci, którzy nie lubią pływać mogą wybrać się do Hali Widowiskowej „Milenium”, na mecz np. piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Do dyspozycji są również baseny sportowe, solankowe, sale do squash’a, korty tenisowe, klub bilardowy i kręgielnie. Na najmłodszych zaś czekają niezapomniane wrażenia w Zoo i miasteczku w stylu Dzikiego Zachodu; baseny kulkowe, place zabaw, trampoliny oraz dmuchane pałace.

Bogata infrastruktura miejska zachęca do spotkań ze sztuką i historią w muzeach i w Galerii Sztuki Współczesnej, spaceru po starówce, odwiedzenia Latarni Morskiej, ze szczytu której podziwiać można panoramę miasta, czy zabytkowej gotyckiej Katedry z ok. XIV wieku.

Kołobrzeską ofertę turystyczną uatrakcyjniają liczne imprezy kulturalne, w tym koncerty oraz cykl imprez muzycznych „Sunrise” w Amfiteatrze. W okresie wakacyjnym odbywają się tu Międzynarodowe Spotkania z Folkiem „Interfolk”, Jarmark Solny oraz Powitanie Lata na kołobrzeskiej plaży pod patronatem Telewizji Publicznej.

Ze względu na swój uzdrowiskowy charakter, Kołobrzeg oferuje pełen wachlarz zabiegów, kąpieli, okładów z borowiny, która podobnie jak solanka, jest bogactwem naturalnym regionu.